تعداد بازدید :
196
تاریخ :
چهارشنبه 19 شهريور 1393
 بازگشت
10 دانشگاه برتر کشور از نظر تولید مقالات فارسی معرفی شدند
 
 
 سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، با اشاره به 10 دانشگاه برتر کشور به لحاظ تولید مقالات فارسی گفت: دانشگاه تهران با 8 هزار و 512 مقاله در رتبه اول و دانشگاه شهید چمران رتبه دهم را در میان دانشگاه‌ها کسب کرد و آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران رتبه هشتم را از آن خود کرد.
 
 دکتر جعفر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  با اعلام این خبر افزود: تعداد مقالات دانشگاه تهران که رتبه اول تولید علم را در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به خود اختصاص داده، 8 هزار و 512 مقاله فارسی است.
 
وی افزود: رتبه دوم برترین تولید کنندگان علم پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در اختیار دانشگاه علامه طباطبایی است. از این دانشگاه بر اساس داده‌های این پایگاه تعداد 3 هزار و 550 مقاله در ISC ثبت و نمایه سازی شده است.
 
مهراد یادآور شد: رتبه‌های سوم تا پنجم به ترتیب به دانشگاه اصفهان با 3 هزار و 496 مقاله فارسی، دانشگاه تربیت مدرس با 2 دو هزار و 835 مقاله فارسی و دانشگاه شهید بهشتی با 2 دو هزار و 510 مقاله فارسی تعلق دارد.
 
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) خاطرنشان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد با تولید هزار و 978 مقاله در جایگاه ششم قرار دارد. دانشگاه شیراز تنها هزار و 623 مقاله فارسی در ISC نمایه کرده و در جایگاه هفتم تولید علم پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) جای گرفته است.
 
دکتر مهراد گفت: رتبه های 9 و 10 به ترتیب در اختیار دانشگاه تبریز (هزار و 164 مقاله فارسی  ISC) و دانشگاه شهید چمران اهواز ( هزار و 154 مقاله فارسی ISC) است.
 
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با بیان اینکه پایگاه بعد از تصویب وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور در سال 1387 در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، رسما فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: ضوابط و سیاست های ISC توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده و شورای گسترش آموزش عالی کشور نیز در همان سال با تاسیس ISC به عنوان یک موسسه پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با موقعیت جغرافیایی شیراز موافقت کرد.
 
وی ادامه داد: اکنون پنج سال از تاسیس ISC می گذرد ولی ISC داده های استنادی را از سال های پیش از تاسیس نیز با استفاده از نشریات علمی پژوهشی وعلمی ترویجی کشور گردآوری کرده و بدین ترتیب می توان به آمارهای علمی در ISC تقریبا از سال 1380 دسترسی پیدا کرد.
 
رتبه بندی دانشگاه بر اساس تولیدات علمی
 رتبه     نام دانشگاه     تعداد مقالات ISI
1     دانشگاه تهران     8512
2     علامه طباطبایی     3550
3     دانشگاه اصفهان     3496
4     تربیت مدرس     2835
5     شهید بهشتی     2510
6     فردوسی مشهد     1978
7     شیراز     1623
8     علوم تحقیقات     1473
9     دانشگاه تبریز     1164
10     شهید چمران اهواز     1154
 
 
کلمات کلیدی
10 دانشگاه برتر کشور از نظر تولید مقالات فارسی معرفی شدند
مطالب مشابه: شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید
امشب پایان مهلت ثبت نام دکترا چهارمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی همایش بین المللی روانشناسی و فرهنگ زندگی اولین همایش ملی مدیریت بازاریابی گردشگری همایش ملی سبک های زندگی چهارمین کنفرانس ملی دانشجویی کارآفرینی دومین سمینار عالی ارگانیک و سلامت دومین کنفرانس اقتصاد و مدیریت کاربردی با رویکرد ملی 28 آذر کارگاه رایگان درس طراحی سیستمهای صنعتی ویژه دکتری صنایع درخواست کمیسیون آموزش از هیات رییسه برای پیگیری حقوقی بورسیه‌ها