تعداد بازدید :
211
تاریخ :
یکشنبه 23 آذر 1393
 بازگشت
درخواست کمیسیون آموزش از هیات رییسه برای پیگیری حقوقی بورسیه‌ها
درخواست کمیسیون آموزش از هیات رییسه برای پیگیری حقوقی بورسیه‌ها 
 
 سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد از هیات رییسه مجلس درخواست شود که در مورد بورسیه‌ها پیگیری قانونی انجام شود. 
 
 
با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش اظهار کرد: با توجه به عدم ارائه نتایج به دست آمده در بررسی بورسیه‌ها از سوی وزارت علوم و سرپرست این وزارتخانه، نمایندگان کمیسیون از این موضوع نسبت به استنکاف سرپرست وزارت علوم در رابطه با همکاری با کمیته منتخب کمیسیون آموزش و تحقیقات گلایه‌مند بودند.
وی خاطرنشان کرد: نهایتا مقرر شد که از هیات رییسه مجلس درخواست اعمال ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس شود زیرا قانون اجرا نشده و نیازمند پیگیری قانونی است.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: کمیسیون آموزش تقاضا داشت تا جزئیات آنچه که وزارت علوم در بررسی بورسیه‌ها به نتیجه رسیده به کمیسیون ارائه شود اما از این موضوع استنکاف به عمل آمده است.
به گزارش ایسنا، ماده 236 آیین‌نامه مجلس صراحتا اشاره دارد که هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌ها عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رییس‌جمهور یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند موضوع بلافاصله از طریق هیات رییسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذیربط ارجاع می‌شود و کمیسیون حداکثر ظرف 10 روز موضوع را رسیدگی کرده و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیات رییسه به مجلس ارائه می‌دهد.
تبصره ذیل این ماده بر این نکته اشاره دارد که چنانچه نظر مجلس بر تایید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضاییه و سایر مراجع ذیصلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کنند.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس افزود: در جلسه عصر امروز کمیسیون موضوع مربوط به پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد نیز مورد بررسی قرار گرفت و در حال پیگیری است.
جعفری ادامه داد: شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی نیز در جلسه امروز کمیسیون حضور داشت و مشکلات هم‌طرازی مدارک دریانوردان مورد بررسی قرار گرفت زیرا وزارت علوم مدارک این افراد را قبول ندارد این در حالی است که بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی آن را قبول دارند لذا مقرر شد ظرف دو ماه جلسه دیگری برگزار شده و در این خصوص نتیجه‌گیری شود.
 
 
کلمات کلیدی
بورسیه وزارتخانه کمیسیون آموزش هیات رییسه وزارت علوم آیین نامه
مطالب مشابه: شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید
امشب پایان مهلت ثبت نام دکترا چهارمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی همایش بین المللی روانشناسی و فرهنگ زندگی اولین همایش ملی مدیریت بازاریابی گردشگری همایش ملی سبک های زندگی چهارمین کنفرانس ملی دانشجویی کارآفرینی دومین سمینار عالی ارگانیک و سلامت دومین کنفرانس اقتصاد و مدیریت کاربردی با رویکرد ملی 28 آذر کارگاه رایگان درس طراحی سیستمهای صنعتی ویژه دکتری صنایع اولین همایش ملی مدیریت بازاریابی گردشگری