تعداد بازدید :
144
تاریخ :
شنبه 15 آذر 1393
 بازگشت
دانشگاه شریف دانشجویان کشورهای اسلامی را بورس می کند
معاون آموزشی  دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه قصد دارد به تعدادی از دانشجویان غیر ایرانی از کشورهای اسلامی بورس تحصیلی بدهد تا بین ایران و کشورهای اسلامی دوستی و برادری بیشتری ایجاد شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سلسه نشست‌های تبیین قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا با تلاش اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری هرسه شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء(در طول ماه‌های محرم و صفر) در دانشگاه‌های مختلف تهران در حال برگزاری‌ است.
 
در این نشست‌ها که با حضور دانشجویانی از کشورهایی چون؛ عراق، لبنان، تاجیکستان، رومانی، ترکیه و... برگزار می‌شود، قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا مورد بررسی و تبیین قرار می‌گیرد.
 
بنا بر این گزارش؛ در پنجمین نشست از این سلسله نشست‌ها، که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد . دکتر میرعمادی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، گفت: لازم است که ما کشورهای اسلامی رابطه‌ بسیار نزدیکتری با یکدیگر داشته باشیم و بین خود برادری و دوستی برقرار کنیم، چرا که نتیجه این ارتباط و دوستی به خودمان خواهد رسید و امنیت بیشتری خواهیم داشت.
 
وی خاطرنشان کرد؛ به همین منظور دانشگاه صنعتی شریف قصد دارد به تعدادی از دانشجویان غیر ایرانی از کشورهای اسلامی بورس تحصیلی بدهد تا بین ایران و کشورهای اسلامی دوستی و برادری بیشتری ایجاد شود.
 
دکتر میرعمادی در ادامه به جایگاه علمی دانشگاه شریف اشاره کرد و افزود: همانطور که می‌دانید دانشگاه شریف یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور است و هرساله میزبان المپیادی‌ها و نفرات برتر کنکور است. خوشحال خواهیم شد که میزبان دانشجویان غیرایرانی از سایر کشورها نیز باشیم.
 
کلمات کلیدی
دانشگاه صنعتی شریف بورس تحصیلی دانشجویان غیرایرانی کشورهای اسلامی جایگاه علمی المپیاد نفرات برتر کنکور
مطالب مشابه: شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید
امشب پایان مهلت ثبت نام دکترا چهارمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی همایش بین المللی روانشناسی و فرهنگ زندگی اولین همایش ملی مدیریت بازاریابی گردشگری همایش ملی سبک های زندگی چهارمین کنفرانس ملی دانشجویی کارآفرینی دومین سمینار عالی ارگانیک و سلامت دومین کنفرانس اقتصاد و مدیریت کاربردی با رویکرد ملی 28 آذر کارگاه رایگان درس طراحی سیستمهای صنعتی ویژه دکتری صنایع درخواست کمیسیون آموزش از هیات رییسه برای پیگیری حقوقی بورسیه‌ها