تعداد بازدید :
224
تاریخ :
دوشنبه 10 آذر 1393
 بازگشت
آزمون تعیین سطح مترجم مهندسی عمران

در این صفحه دو متن فارسی و انگلیسی می بینید. برای فعالیت به عنوان مترجم لازم است متون زیر را ترجمه نموده و با آدرس ایمیل prognovas.com@gmail.com ارسال کنید.

 

آزمون تعیین سطح مترجم مهندسی  برق

 

در این صفحه دو متن فارسی و انگلیسی می بینید. برای فعالیت به عنوان مترجم لازم است متون زیر را ترجمه نموده و با آدرس ایمیل EdEx.ir@gmail.com ارسال کنید.

 

در صورتی که نمایل به همکاری به عنوان مترجم انگلیسی به فارسی دارید، متن انگلیسی را ترجمه نموده و اگر تمایل به همکاری به عنوان مترجم فارسی به انگلیسی دارید، متن فارسی را ترجمه کنید.

ترجمه هر دو متن به معنی تمایل شما برای همکاری به عنوان مترجم فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی است.

 

حتما پس از ترجمه، متن را به ایمیل Prognovas.ir ارسال نمایید. در عنوان ایمیل Test for Translation درج شود.

 

متن 1: این متن باید به انگلیسی ترجمه شود:

 

در ایران و اکثر نقاط جهان معمولا مکان گزینی برای اسکان موقت شهروندان پس از بروز سانحه، بدون در نظر گرفتن استانداردهای لازم توسط سازمان های امدادرسان به صورت تجربی انجام می گیرد. بدیهی است، عدم رعایت مکان گزینی صحیح، ممکن است فاجعه دیگری حتی به مراتب وخیم تر از سانحه اولیه به دنبال داشته باشد و شهر کرمانشاه نیز با توجه به وجود گسل و گسله های متعدد از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین لزوم برنامه ریزی، مکانیابی و ارائه راهکارهای مناسب در استقرار موقت جمعیت آسیب دیده قبل از وقوع زلزله الزامی می نماید. مکانیابی اردوگاه های اسکان موقت که به لحاظ دسترسی به شریان ها و انواع کاربری ها، امنیت و میزان دوری از مناطق پر خطر حائز اهمیت هستند، یکی از ارکان مهم و حیاتی این برنامه ریزی می باشند که برای آمادگی قبل از فاجعه، به منظور یافتن بهترین راه حل لازم است. این برنامه ریزی شامل درک آسیب پذیری قبل از فاجعه؛ بررسی موقعیت گسل های منطقه، برآورد مقاومت ساختمانی، مسائل منطقه ای و محلی؛ آب و هوا، اثرات طولانی مدت اقامت موقت، تدارکات پروژه، برنامه ریزی و زمان ساخت و ساز می باشد.

نوع جدیدی از بادبندها که به تازگی استفاده از آن رو به افزایش می باشد سیستم بادبندی خارج از محور می باشد. اما متاسفانه اکثر طراحان آشنایی اندکی با نحوه طراحی این سیستم بادبندی دارند. و اکثرا” به این سیستم به چشم یک بادبند پرده ای و در جهت تطبیق با نقشه معماری (به طور مثال در محل در و پنجره )نگاه می‌شود؛ به همین جهت به نظر می رسد لازم باشد که در این زمینه بحث بیشتری انجام گیرد. در طرح و محاسبه شکلهای مشبک و خرپاها تاکید بر این نکته هست که مومان های به وجود آمده همه به صورت نیروهای محوری باشند و امتداد محور اعضای جمع شده در یک گره تا حد امکان در یک نقطه تلاقی نماید تا از به وجود آمدن لنگرهای خمشی جلوگیری شود.

 

متن 2: این متن باید به فارسی ترجمه شود:

 

The number of structural joints has been reduced to a minimum, with expansion joints provided at the abutments only. The superstructure is supported by longitudinally movable bearings at both abutments and at the piers nearest to the abutments and by fixed bearings at the two piers near the arch crown. All other piers are fixed to the superstructure. Expansion joints allow longitudinal displacements of ±20 centimetres, governed mainly by seismic considerations

The method used to create the basic signal timing plans was a combination of delay-based road pricing and Smith’s policy P0 [Smith(1979)].  The pricing was used as a design tool to reroute traffic in the simulation onto uncongested routes.  Following this, P0 was used to create signal timings that encouraged traffic to stay on these routes.  The simulation was then rerun with the new timings and without prices to assess the benefits of the timings.  This use of delay-based pricing as a design tool for signal setting is a heuristic but also has strong theoretical backing as described by Ghali

 

 

لطفا حتما پس از پایان ترجمه ایمیلی با مشخصات زیر به آدرس EdEx.ir@gmail.com ارسال نمایید.

عنوان ایمیل: Test for translation: Civil Eng

توضیحات متن:

   1. مدت زمانی که طول کشید تا ترجمه را انجام دهید.

   2. تمایل شما برای همکاری با سامانه : تمام وقت / پاره وقت / پروژه ای

   3. محل انجام فعالیت: در خانه/ در محل هر یک از دفاتر سامانه

 

کلمات کلیدی
آزمون تعیین سطح مترجم تعیین سطح مترجم مهندسی عمران
مطالب مشابه: شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید
امشب پایان مهلت ثبت نام دکترا چهارمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی همایش بین المللی روانشناسی و فرهنگ زندگی اولین همایش ملی مدیریت بازاریابی گردشگری همایش ملی سبک های زندگی چهارمین کنفرانس ملی دانشجویی کارآفرینی دومین سمینار عالی ارگانیک و سلامت دومین کنفرانس اقتصاد و مدیریت کاربردی با رویکرد ملی 28 آذر کارگاه رایگان درس طراحی سیستمهای صنعتی ویژه دکتری صنایع درخواست کمیسیون آموزش از هیات رییسه برای پیگیری حقوقی بورسیه‌ها