تعداد بازدید :
475
تاریخ :
دوشنبه 23 تير 1393
 بازگشت
رشد شش برایری دانشگاه تبریز از نظر تولید مقالات ISIپور محمدی دراولین نشست شورای فناوری دانشگاه تبریز، اظهارکرد: جامعۀ امروز به سرعت در مسیر پیشرفت در حرکت است و اگر دانشگاه می خواهد در قافله پیشرفت علمی و پژوهشی جامعه نقش تعیین کننده ای ایفا کند، باید در بحث فناوری و تبدیل علم به تکنولوژی پیشرو باشد.

وی جایگاه و نقش دانشگاه های آینده را متفاوت از دانشگاه های سنتی و امروزه عنوان کرد و افزود: کشور ما از نظر تولید علم، رتبه 15 دنیا را در اختیار دارد، اما از نظر فناوری در رتبه 70 تا 80 قرار دارد که این امر اصلا خوشایند و مطلوب نیست.

پورمحمدی گفت: باید با تبدیل دانش به فناوری، جایگاه فناوری دانشگاه تبریز را در ایران و دنیا بالا ببریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این نشست، شورای فناوری را بازوی قدرتمند تبدیل چرخه علم به فناوری دانست و گفت: شورای فناوری به منزله اتاق فکری برای گسترش امور و سیاست گزاری بهتر است و دانشگاه به عنوان متولی این امر وظیفه دارد تا تمام توان خود را در تبدیل علم و تحقیق به محصول و ثروت به کار گیرد.

محمد مقدم واحد با بیان اینکه سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر این است که دانشگاه ها 20 درصد از هزینه های خود را از طریق درآمدزایی تامین کنند، اظهار کرد: در این راستا با بسیاری صاحبان صنعت، ارگان های مربوطه و موسسات ذیربط تعاملات بسیار مفیدی انجام گرفته است.

مهدی قاسمی کاکرودی، رییس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه تبریز هم جایگاه مراکز رشد واحدهای فناوری در دانشگاه ها را تبیین کرده و بر ضرورت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی از طریق برنامه ریزی و سیاست گزاری تاکید کرد .
شورای فناوری دانشگاه تبریز در راستای برنامه ریزی برای گسترش ارتباط با صنعت و جامعه، تشکیل شده است.

کلمات کلیدی
پایان نامه مقاله isi پایان نامه دکتری پایان نامه ارشد مقاله isi پایان نامه کارشناسی مقاله isi پایان نامه دکتری مقاله isi پایان نامه دکتری
مطالب مشابه: شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید
دومین همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی سومین کنفرانس انجمن پیشرانش هوافضایی ایران هشتمین همایش ملی بهره وری همکاری دانشگاه خوارزمی با دانشگاه خارجی پنجمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو چهارمین همایش ملی کاربردهای شیمی در فناوری های نوین همایش سالیانه سراسری الکترونیک شیمی ، مهندسی شیمی، نفت و مواد ایران اولین کنگره سراسری فناوری های نوین ایران دومین کنفرانس ملی مدیریت و مهندسی سیلاب؛ با رویکرد سیلاب‌های شهری چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک